ÁLLATORVOSI RÖNTGEN
Kedves Állattartó!
Egy páciens megbetegedése esetén gyakran kerül sor röntgen vizsgálat elvégzésére. Ez a mellkas –
Állatorvosi röntgen
Rendelőnkben eddig is jó eredménnyel használtuk nagy frekvenciás röntgengépünket, a filmeket automata hívóval hívtuk elő és röntgenfilm nézőn értékeltük ki. Mostantól azonban ebben is új korszakot nyitottunk, hiszen az előhívást ezentúl digitális előhívó rendszerrel végezzük, tehát nincs szükség többé hagyományos röntgen filmre, sötétkamrára, hívó és fixír folyadékra, ami minden előnye mellett nem utolsó sorban jelentős környezetvédelmi előrelépés!
A készülékkel a hagyományos módon röntgenezünk egy speciális kazettára, melyet a digitális hívó kevesebb mint 1 perc alatt előhív, és az így kapott képet egy kíváló felbontású monitoron tudjuk értékelni, igény szerint továbbküldeni specialistának vagy a gazdinak minőség romlás nélkül. Az eddigi tapasztalatok alapján a kép felbontása, értékelhetősége, kontrasztja messze a hagyományos módszer felett van, így a diagnózis biztosabb, a kisebb elváltozások is tetten érhetők.
Állatorvosi röntgen digitális előhívó rendszerrel
Választásunk a világ legjobb digitális előhívó rendszerére esett: a Fujifilm Prima T2-
Röntgen diagnosztika
A Fujifilm Prima T2 (balra lent a hívó, középen a számítógép és billentyűzet, felül a kíváló felbontású monitor)
Ajex nagyfrekvenciás röntgenkészülék
Macska combcsonttörés
A cicát gazdája kora reggel úgy találta, hogy az egyik hátsó lábára nem állt rá egyáltalán.
A röntgenfelvételen egyértelmű volt a combcsont középső harmadának szilánkos törése. Ezek az elváltozások kizárólag műtéti töréskezeléssel gyógyíthatók.
A műtét során feltártuk a törés helyét, majd a kiemelhető szilánkok eltávolítása után lemezes oszteoszintézist végeztünk.
A lemezt 2,5 hónappal a műtét után távolítottuk el, ekkorra a macska szinte tökéletesen járt. A kontroll röntgenen látszik, hogy a csont összeforrt, callus még látható, de ez a használat során felszívódik.
Pincsi állcsonttörés
A pincsi jellegű kiskutyát egy nagyobb eb a fején megharapta, az állcsont és állkapocs több helyen törött.
A töréseket kirschner dróttal és dróthurokkal rögzítettük, majd a szájüreg leszakadt lágy részeit varrtuk össze. A kutyus másnap már pépes eleséget lefetyelt.